Linux Rulezzz

Linux darbastaciju instalēšana, konfigurēšana, apkalpošana.

Uz Linux bāzes viegli var tikt izveidotas darbastacijas, uz kurām nav nepieciešama windows-specifisku softu lietošana ( Tildes Jumis, Coreldraw, uttp), piemēram, tipiska sekretāres darbastacija ( Web browser, email client, openoffice ), vai mājas kompjūters ( mp3 klausīšanās, filmu skatīšanās, torrent, openoffice, internet, spēles).
Ir iespējams organizeet grafisku vidi, interneta pārlūkprogrammas ( Mozilla, Opera, Konqueror), pop3 mail klientu ( KMail),programmu grafikas apstrādei (GIMP), ftp klientus, un citas lietas.Ar windows programmu - analogu sarakstu iespeejams iepaziities šeit.
Būtībā problēmas parādās pārsvarā ja ir vajadzība lietot specifisku softu - auto / arhicad,coreldraw, photoshop, daļa windows spēļu, uttp. Ja ņem vērā, ka specializētais softs, tāds kā autocad, corel, uttp, lielākajai daļai lietotāju nav vajadzīgs, un arī windows spēļu installēšana nav galvenā aktualitāte ( zem Linux gan ir gana daudz savu natīvo spēļu, skat: http://www.linuxgames.com/ http://www.happypenguin.org/ http://www.linuxgamepublishing.com/. )

Ieguvumi izvēloties Linux OS ir sekojoši:
1. bezmaksas OS - nav jāpērk licence.
2. praktiski nav vajadzīgs antivīruss, kurš cita starpā arī maksā naudu, un noslogo procesoru.
3. vienreiz uzinstallēta un nokonfigurēta sistēma strādā gadu garumā bez palēnināšanās un pārinstallēšanas nepieciešamības, kā tas ir microsoft produktiem.

Tāpat jāatzīmē ka Linux grafiskās vides KDE interfeiss ir gana draudzīgs, un intuitīvi saprotams arī tiem, kas pieraduši strādāt tikai ar windows:

Linux Mandriva desktop